Cestovní kancelář Cyklotur Hradec Králové
Cestovní kancelář Cyklotur
Mgr. Stanislava Šauerová
Šmilovského 1142, 500 02 Hradec Králové 2

tel. + fax: 495 217 203, mobil 721 134 562
e-mail: cyklotur@cyklotur.cz
http://www.cyklotur.cz
Nacházíte se: Úvod » Zájezdy » Cyklistické zájezdy » Šumava
Cyklistické zájezdy

Šumava

Šumava

Šumava

Číslo: 2034

Termín:26.8. - 30.8.2020

Šumava je rozsáhlé pohoří, jehož hřebenem prochází hlavní evropské rozvodí mezi Černým a Severním mořem, proto se také Šumavě přezdívá „zelená střecha Evropy". Je cyklistickým rájem, nabízí snadnější i náročné trasy. Nedotčená příroda, křišťálově čistá jezera, řeky, říčky, lesy a v neposlední řadě i hory jsou ze sedla kola nádherné.
Výchozím místem našich cyklistických tras je oblíbené horské středisko Srní.

1. den: Ráno odjezd z Hradce Králové, dopoledne dojezd k hradu Rabí, který patří k nejrozsáhlejším českým hradům, významná památka gotického stavitelství nad řekou Otavou. Složení kol a etapa: Sušice - často též nazývaná Brána Šumavy, gotická radnice a měšťanské domy na náměstí, Kašperské Hory - historické centrum, muzeum motocyklů, nad městem se tyčí známá dominanta kraje hrad Kašperk, Srní - významné šumavské letovisko, Klostermannova chalupa, dojezd na ubytování. 

2. den:
Cyklotrasa: rozhledna Poledník na vrcholu Polední hory nad Prášilským jezerem nabízí krásný kruhový rozhled na celou Šumavu, Prášily - významné středisko šumavské turistiky, funkční technická památka - vodní elektrárna Čeňkova pila a Vydra, návrat do Srní.

3. den:
Cyklotrasa: Javoří pila, Modrava - leží v samém centru NP Šumava na soutoku tří potoků Modravského, Roklanského a Filipohuťského, jejichž soutokem vzniká Vydra, kulturní památka Klostermannova chata, který svou tvorbu zasvětil krásám Šumavy.

4. den:
Cyklotrasa: Kvilda - nejvýše položená obec v ČR, ležící uprostřed nádherných Šumavských plání, Horská Kvilda - obec obklopená slatěmi, s dřevěnými rázovitými staveními typickými pro tuto oblast, zaniklá obec Zhůří - pomník padlým americkým vojákům, bývalá rýžovnická osada Rejštejn.

5. den:
Cyklotrasa: jezero Laka - nejmenší, ale nejvýše položené šumavské jezero s plovoucími rašelinovými ostrůvky, Železná Ruda -  bývalý lovecký zámeček, nejstarší zachovalá budova ve městě, v současnosti muzeum historických motocyklů, barokní kostel s dvojitou kopulí. Odpoledne naložení kol a dojezd do Hradce Králové ve večerních hodinách.     

Zvlněné až kopcovité etapy vedou po vedlejších silnicích, asfaltových, šotolinových i lesních stezkách
Denní etapy: 40, 52, 40, 57, 32 km    

Fotky z podobného zájezdu najdete zde.

Detailní informace o zájezdu

  • Termín: 26.8. - 30.8.2020
  • Stravování: 4x snídaně
  • Ubytování: 4x penzion v Srní, 2-4lůžkové pokoje s příslušenstvím
  • Cena zahrnuje: 4x ubytování, 4x snídani, dopravu autokarem s vlekem na kola, průvodce a zákonné pojištění CK
  • Cena nezahrnuje: vše ostatní co není uvedeno v odstavci „Cena zahrnuje“
  • Nástupní místa: Litomyšl, Vysoké Mýto, Holice, Hradec Králové, Praha
  • Země: Česká republika

Adventní zájezdy 2023

Více informací
Budapešť v adventním čase s koupáním v termálech

Zveme vás do maďarské metropole, které se přezdívá „perla na Dunaji". Budínské panorama - Hradní čtvrt' s královským palácem, Matyášovým kostelem a Gellértův vrch - jsou součástí Světového dědictví. Město je kromě historických památek známé jako jediná lázeňská metropole na světě. A místní vánoční trhy patří k těm nejvyhlášenějším.

Vaše cena: 2 980 Kč

Krakov a solné doly Vělička

25.11. - 26.11.2023

Krakov a solné doly Vělička

Navštivte s námi historické královské město Krakov s nádhernými adventními trhy. Program je doplněný o prohlídku solných dolů (UNESCO).

Vaše cena: 2 880 Kč

  © 2009, CK Cyklotur
Všechna práva vyhrazena.
HLAVNÍ NAVIGACE
TYPY ZÁJEZDŮ
TECHNICKÉ ODKAZY REALIZACE WWW PREZENTACE