Cestovní kancelář Cyklotur Hradec Králové
Cestovní kancelář Cyklotur
Mgr. Stanislava Šauerová
Šmilovského 1142, 500 02 Hradec Králové 2

tel. + fax: 495 217 203, mobil 721 134 562
e-mail: cyklotur@cyklotur.cz
http://www.cyklotur.cz
Nacházíte se: Úvod » Zájezdy » Cyklistické zájezdy » Šumava - Lipno
Cyklistické zájezdy

Šumava - Lipno

Šumava - Lipno

Šumava - Lipno

Číslo: 2132

Termín:25.8. - 29.8.2021

Kvilda - Nová Pec - Stožec - Lipno - Horní Planá - Frymburk - Český Krumlovpolopenzeubytování v apartmánechubytování v 3* hoteluhvězdicovitý zájezd

 

Lipensko je jedním z nejznámějších letovisek střední Evropy, vyhledávaným koutem nabízejícím přírodní scenérie Národního parku a Chráněné krajinné oblasti Šumavy. Množství nových, kvalitních a udržovaných cyklostezek na obou březích Lipenské nádrže přímo vybízí k výletům na kolech. Výchozí místo našeho putování je přímo na břehu Lipenské přehrady s přímým vstupem do vody z udržované pláže.
Cyklistika v okolí nádrže Lipna je nezapomenutelným zážitkem.

1. den: Odjezd z Hradce Králové v ranních hodinách, dopoledne dojezd do Kvildy - jedna z nejvýše položených obcí v ČR, ležící uprostřed nádherných šumavských plání. Složení kol a etapa podél toku Teplé Vltavy přes Borovou Ladu a Horní Vltavici do Lenory - sklářské muzeum a krytý dřevěný most, přejezd Vltavy do Nové Pece a Horní Plané, dojezd na ubytování.


2. den: Stožec v údolí Studené Vltavy, jehož součástí je obec České Žleby, historický Soumarský most - každoročně se zde vodáky pořádá otvírání a zavírání Vltavy, bývalá dřevařská osada Nová Pec, Bližší Lhota - odtud přívozem do Horní Plané a na ubytování.


3. den: Celý den kolem vodní nádrže Lipno přes oblíbená střediska Černá v Pošumaví, malebné městečko Frymburk, Lipno nad Vltavou se Stezkou v korunách stromů, na pravém břehu obec Frýdava s možností přívozu nebo pokračovat k dalšímu přívozu do Horní Plané.


4. den: Přes Vltavu do Nové Pece, krásnou přírodou k Plešnému jezeru pod nejvyšší horou české části Šumavy, podél Schwarzenberského kanálu - unikátní technická památka - do Zadní Zvonkové a přívozem zpět na ubytování.


5. den: Podél rybníka Olšina k obci Polná na Šumavě, poutní místo Kájov, Český Krumlov s nádherným hradem a zámkem a s jedinečnou atmosférou, od roku 1992 je zapsaný mezi památky UNESCO. Naložení kol a večerní dojezd do Hradce Králové.


Etapy vedou zvlněným až kopcovitým terénem po vedlejších silnicích, asfaltových, šotolinových i lesních stezkách.
Denní etapy: 65, 65, 45/65, 50, 35 km


Pojištění: Za příplatek 125 Kč je možné objednat cestovní pojištění Generali České pojišťovny a.s. pro tuzemské zájezdy, které zahrnuje pojištění storna zájezdu, úrazové pojištění a pojištění zavazadel. Bližší informace o tomto pojištění najdete zde. Pokud máte o pojištění zájem, uveďte to, prosím, do poznámky v rezervačním formuláři. Pojištění musí být sjednáno zároveň se sepsáním smlouvy.

Detailní informace o zájezdu

  • Termín: 25.8. - 29.8.2021
  • Stravování: 4x polopenze (snídaně a večeře formou bufetu)
  • Ubytování: 4x v 3* hotelu přímo na břehu Lipenské přehrady, 2lůžkové pokoje s příslušenstvím a 4-5lůžkové vilky – v přízemí obývací pokoj, kuchyňský kout a koupelna s toaletou, v podkroví dva 2lůžkové pokoje (možnost i 3lůžkových).
  • Cena zahrnuje: 4x ubytování, 4x polopenzi, dopravu autokarem s vlekem na kola, průvodce a zákonné pojištění CK
  • Cena nezahrnuje: cestovní pojištění (možné přiobjednat za příplatek 125 Kč) a vše ostatní, co není uvedeno v odstavci „Cena zahrnuje“
  • Nástupní místa: Litomyšl, Vysoké Mýto, Holice, Hradec Králové, Praha
  • Země: Česká republika

Fotografie z místa pobytu

Šumava - Lipno
Šumava - Lipno
Zillertalské údolí a Achensee

vnitřní bazénpolopenzeubytování v hotelu

hvězdicovitý zájezd

 

 

Hvězdicovité etapy v srdci Zillertalských Alp po cyklostezkách kolem řek Ziller a Inn s nádhernými pohledy na horské velikány. Zájezd je obohacen o výjezdy lanovkami na okolní vrcholy a parním vláčkem k jezeru Achensee.
Stejný zájezd pořádáme ještě v termínu 15.8. - 21.8.2023.

Vaše cena: 12 240 Kč

Jižní Čechy - Veselí nad Lužnicí

snídaněwellnessubytování v hoteluhvězdicovitý zájezd

 

 

Hluboká nad Vltavou - Veselí nad Lužnicí - Bechyně - Tábor

Tato oblast patří k nejlákavějším a hojně navštěvovaným místům v Čechách. Krásná příroda, nejvýznamnější jihočeské řeky Vltava a Lužnice, velké rybníky, pohádkové hrady, zámky, historická města se svými památkami.
Výchozím místem cyklistického putování je město plné renesance Veselí nad Lužnicí.

Vaše cena: 5 620 Kč

  © 2009, CK Cyklotur
Všechna práva vyhrazena.
HLAVNÍ NAVIGACE
TYPY ZÁJEZDŮ
TECHNICKÉ ODKAZY REALIZACE WWW PREZENTACE