Cestovní kancelář Cyklotur Hradec Králové
Cestovní kancelář Cyklotur
Mgr. Stanislava Šauerová
Šmilovského 1142, 500 02 Hradec Králové 2

tel. + fax: 495 217 203, mobil 721 134 562
e-mail: cyklotur@cyklotur.cz
http://www.cyklotur.cz
Nacházíte se: Úvod » Zájezdy » Cyklistické zájezdy » Štýrsko
Cyklistické zájezdy

Štýrsko

Štýrsko

Štýrsko

Číslo: 2309

Termín:26.7. - 30.7.2023

snídaněubytování v chatkáchhvězdicovitý zájezd

 

 

Cyklotrasy v „zeleném srdci" Rakouska rozmanitou přírodou podél řek Mur (od podhůří Alp stále se zužujícím údolím řeky přes historická města Leoben a Bruck an der Mur až do Štýrského Hradce) a Mürz. Program je doplněn o autobusový výlet do nejvýznamnějšího rakouského poutního místa Mariazell.


Stejný zájezd nabízíme i s ubytováním ve vedlejším hotelu. Více informací najdete zde.

Vaše cena: 9 280 Kč

1. den: Odjezd z Hradce Králové po půlnoci. Přes Mikulov a Vídeň dojezd do Judenburgu - složení kol a prohlídka města s nejvyšší volně stojící rakouskou městskou věží. Red Bull Ring Spielberg - místo, kde se jezdí rakouská Velká cena Formule 1. Město Leoben s kulisou Ennstálských Alp - krásné Hlavní náměstí se starou radnicí, sídlo pivovaru Gösser. Dojezd na ubytování nedaleko Brucku an der Mur.


2. den: Autobusem do města Mürzzuschlag, stanice historické Semmeringské železnice, možnost návštěvy prvního Muzea zimních sportů světa. Na kolech etapa údolím řeky Mürz kolem zámku Pichl přes Mitterdorf a Kapfenberg s hradem Oberkapfenberg do historického města Bruck an der Mur (vrch Schlossberg - věž s hodinami a zříceninou hradu, Hlavní náměstí s železnou kašnou, gotický dům Kornmesserhaus...).


3. den: Autokarový výlet do nejvýznamnějšího poutního místa Rakouska městečka Mariazell, které leží v malebné krajině. Návštěva baziliky se soškou Panny Marie. Výjezd lanovkou na vrchol Bürgeralpe (rozhledna, možnost pěší túry s výhledem na jezera) nebo jízda historickou tramvají z Mariazell krásnou krajinou až ke křišťálově čistému jezeru Erlaufsee (možnost koupání).


4. den: Autobusem s naloženými koly do Wald am Schoberpass. Údolím řeky Liesing přes Mautern s poutním kostelem do Trabochu a nedalekému jezeru (možnost koupání). Přes Leoben návrat na ubytování.


5. den: Čistá příroda, staré statky, sady, tyčící se skalní stěny: kolem hradu Rabenstein a skanzenu Stübing, po pravém břehu řeky Mur přes Gratwein do Štýrského Hradce (Graz). Prohlídka historické části, která je na seznamu UNESCO (radnice, kašna symbolizující čtyři hlavní řeky Štýrska, Zemský dům s arkádovým nádvořím, Zámecký vrch s hodinovou věží - výhled do údolí řeky Mur). Večer odjezd s příjezdem do Hradce Králové kolem půlnoci.


Trasa většinou po asfaltových nebo zpevněných cyklostezkách, místy vedlejších silnicích.
Profil rovinatý s občasnými krátkými výjezdy.
Denní etapy: 68, 55, 0, 58, 70 km

Detailní informace o zájezdu

  • Termín: 26.7. - 30.7.2023
  • Stravování: 4x snídaně (formou bufetu)
  • Ubytování: 4x v kempu 5 km od centra města Bruck přímo na Murské cyklostezce, 2lůžkové chatky, sprchy a WC společné v kempu.
  • Cena zahrnuje: 4x ubytování, 4x snídani, dopravu autokarem s vlekem na kola, průvodce, komplexní cestovní pojištění včetně léčebných výloh v zahraničí, storna a zákonné pojištění CK
  • Cena nezahrnuje: vše ostatní, co není uvedeno v odstavci „Cena zahrnuje“
  • Nástupní místa: Hradec Králové, Holice, Vysoké Mýto, Litomyšl, Svitavy, Brno
  • Mapa:
  • Země: Rakousko

Fotografie z místa pobytu

Štýrsko
Štýrsko
Štýrsko
Štýrsko

Adventní zájezdy 2023

Více informací
Budapešť v adventním čase s koupáním v termálech

Zveme vás do maďarské metropole, které se přezdívá „perla na Dunaji". Budínské panorama - Hradní čtvrt' s královským palácem, Matyášovým kostelem a Gellértův vrch - jsou součástí Světového dědictví. Město je kromě historických památek známé jako jediná lázeňská metropole na světě. A místní vánoční trhy patří k těm nejvyhlášenějším.

Vaše cena: 2 980 Kč

Krakov a solné doly Vělička

25.11. - 26.11.2023

Krakov a solné doly Vělička

Navštivte s námi historické královské město Krakov s nádhernými adventními trhy. Program je doplněný o prohlídku solných dolů (UNESCO).

Vaše cena: 2 880 Kč

  © 2009, CK Cyklotur
Všechna práva vyhrazena.
HLAVNÍ NAVIGACE
TYPY ZÁJEZDŮ
TECHNICKÉ ODKAZY REALIZACE WWW PREZENTACE