Cestovní kancelář Cyklotur Hradec Králové
Cestovní kancelář Cyklotur
Mgr. Stanislava Šauerová
Šmilovského 1142, 500 02 Hradec Králové 2

tel. + fax: 495 217 203, mobil 721 134 562
e-mail: cyklotur@cyklotur.cz
http://www.cyklotur.cz
Nacházíte se: Úvod » Zájezdy » Cyklistické zájezdy » Slovenský ráj a Spiš
Cyklistické zájezdy

Slovenský ráj a Spiš

Slovenský ráj a Spiš

Slovenský ráj a Spiš

Číslo: 1827

Termín:23.8. – 26.8.2018

Skutečný klenot slovenské přírody vyhlášen od roku 1988 za národní park. Láká hlubokými kaňony s vodopády, které pěšímu turistovi zpřístupnily žebříky a další jistící pomůcky. Tato oblast patří do první trojice nejvíce navštěvovaných turistických regionů Slovenska. Téměř celou oblast Slovenského ráje pokrývají lesy.
hotel s bazénem
Trasy jsou připraveny jak pro cyklisty, tak i pro turisty.

1. den: Ráno odjezd do Levoči - klenotnice vzácných středověkých památek, městská památková rezervace zapsána na seznamu UNESCO, chrám sv. Jakuba s největším gotickým oltářem mistra Pavla z Levoče. Na kolech do Spišské Nové Vsi - centrum Slovenského ráje, kostel s nejvyšší věží na Slovensku a do Čingova (jedno z hlavních center Slovenského ráje) na ubytování.
Turisté: Levoča - prohlídka města, Spišská Nová Ves - prohlídka města, Čingov.

2. den: Celodenní pěší túra pro všechny: Z Čingova po stezce na Tomašovský výhĺad - skalní galerie, Letanovský mlýn a Prielom Hornádu, který protéká kamenným údolím širokým místy pouhých 10 m, zpět na ubytování.

3. den: Cykloetapa po památkách UNESCO: Spišské Podhradie - Spišská Kapitula, církevní městečko se zachovanou hradební zdí a Dolní a Horní bránou, domy kanovníků a biskupským palácem. Spišský hrad - prohlídka největšího hradebního komplexu ve střední Evropě, Žehra - kostel s nástěnnými malbami. Spišské Vlachy - radnice a měšťanské domy z 15. st. Naložení kol a návrat autobusem na ubytování.
Turisté: stejná trasa autobusem, společně dojezd na ubytování

4. den: Cykloetapa: Obec v údolí Hornádu Hrabušice s římskokatolickým kostelem, Gánovce, Poprad - turistické středisko s městskou částí Spišská Sobota, kde je řada renesančních domů a kostel sv. Juraje, Vrbov - koupání v termálním koupališti.
Turisté: Autobusem k Dobšinské ĺadové jeskyni - prohlídka nejhezčí jeskyně na Slovensku, přejezd do Spišské Soboty - prohlídka, Vrbov - koupání v termálním koupališti.
Ve Vrbově naložení kol a dojezd domů v nočních hodinách.

Etapy po vedlejších silnicích mírně zvlněným terénem, druhá etapa je kopcovitější.
Denní etapy na kole: 25, 0, 40, 45 km

Detailní informace o zájezdu

  • Termín: 23.8. – 26.8.2018
  • Stravování: 3x polopenze (snídaně formou bufetu, večeře „teplý pult“ a jedna večeře grilování)
  • Ubytování: 3x 3* hotel ve Smižanech, 2lůžkové pokoje s příslušenstvím (možnost i 3lůžkových pokojů), TV a ledničkou. V hotelu je krytý relaxační bazén (voda 31° C) – vstup v ceně zájezdu a také vitální svět (5 druhů saun, vířivka) – v ceně vstup 1x za pobyt.
  • Cena zahrnuje: 3x ubytování, 3x polopenzi, vstup do bazénu a 1x za pobyt do vitálního světa, průvodce, komplexní pojištění včetně léčebných výloh v zahraničí, storna a pojištění CK
  • Nástupní místa: Hradec Králové, Holice, Vysoké Mýto, Litomyšl
  • Země: Slovensko

Adventní zájezdy 2023

Více informací
Budapešť v adventním čase s koupáním v termálech

Zveme vás do maďarské metropole, které se přezdívá „perla na Dunaji". Budínské panorama - Hradní čtvrt' s královským palácem, Matyášovým kostelem a Gellértův vrch - jsou součástí Světového dědictví. Město je kromě historických památek známé jako jediná lázeňská metropole na světě. A místní vánoční trhy patří k těm nejvyhlášenějším.

Vaše cena: 2 980 Kč

Krakov a solné doly Vělička

25.11. - 26.11.2023

Krakov a solné doly Vělička

Navštivte s námi historické královské město Krakov s nádhernými adventními trhy. Program je doplněný o prohlídku solných dolů (UNESCO).

Vaše cena: 2 880 Kč

  © 2009, CK Cyklotur
Všechna práva vyhrazena.
HLAVNÍ NAVIGACE
TYPY ZÁJEZDŮ
TECHNICKÉ ODKAZY REALIZACE WWW PREZENTACE