Cestovní kancelář Cyklotur Hradec Králové
Cestovní kancelář Cyklotur
Mgr. Stanislava Šauerová
Šmilovského 1142, 500 02 Hradec Králové 2

tel. + fax: 495 217 203, mobil 721 134 562
e-mail: cyklotur@cyklotur.cz
http://www.cyklotur.cz
Nacházíte se: Úvod » Zájezdy » Cyklistické zájezdy » Sedlčansko
Cyklistické zájezdy

Sedlčansko

Sedlčansko

Sedlčansko

Číslo: 2133

Termín:17.9. - 19.9.2021

snídaně

ubytování v hotelu nebo penzionu

hvězdicovitý zájezdMírně zvlněný kraj téměř nedotčené přírody plné lesů, nevšedních balvanů, skal, žulových lomů, rybníků, potůčků a tůní; kraj, kde kopce střídají údolí - to je Sedlčansko. Okolní krajina je více než malebná a zve k romantickým toulkám přírodou. Mnoho umělců objevilo kouzlo zdejší krajiny a poklidné přírodní scenérie.

1. den: Ráno odjezd z Hradce Králové do Votic s dominantou barokního kostela. Složení kol a etapa: Sedlec-Prčice - před radnicí plastika kamenného škrpálu připomíná každoroční slavný  pochod, Vysoký Chlumec - hrad, skanzen s muzeem vesnických staveb středního Povltaví, Sedlčany - náměstí dominují budovy bývalé hospodářské záložny a staré radnice s expozicemi Městského muzea, jeho součástí je Sukova síň, věnovaná slavnému houslistovi.


2. den: Rozhledna Drahoušek - 48 m vysoká futuristická rozhledna na místě, odkud se J. Suk rozhlížel po kraji, Křečovice - rodiště hudebního skladatele Josefa Suka, který je pochován na místním hřbitově, místo vyhledávané filmaři (Vesničko má středisková), Radíč - zámek rytířů a princezen, Nalžovice - zámek a kostel sv. Václava, Třebnice - zámek, místo narození maršála Radeckého, Příčovy - torzo větrného mlýna.


3. den: Červený Hrádek - zámek s anglickým parkem, Kosova Hora - synagoga a židovský hřbitov, Vrchotovy Janovice - zámek s expozicí České zvonařství, Bystřice - barokní kostel s farou, Konopiště - nádherný zámek, který patří k nejvýznamnějším kulturním památkám u nás, velkou proslulost získal svým vnitřním vybavením se vzácnými uměleckými sbírkami a technickými památkami. Naložení kol a dojezd do Hradce Králové večer.


Zvlněný až kopcovitý terén, po vedlejších silnicích, cyklostezkách, polních a lesních cestách.
Denní etapy: 43, 40, 40 km

 

Detailní informace o zájezdu

  • Termín: 17.9. - 19.9.2021
  • Stravování: 2x snídaně
  • Ubytování: 2x v hotelu a penzionu v Sedlčanech, 2-4lůžkové pokoje s příslušenstvím
  • Cena zahrnuje: 2x ubytování, 2x snídani, dopravu autokarem s vlekem na kola, průvodce a zákonné pojištění CK
  • Cena nezahrnuje: vše ostatní, co není uvedeno v odstavci „Cena zahrnuje“
  • Nástupní místa: Litomyšl, Vysoké Mýto, Holice, Hradec Králové, Praha
  • Země: Česká republika

Adventní zájezdy 2023

Více informací
Budapešť v adventním čase s koupáním v termálech

Zveme vás do maďarské metropole, které se přezdívá „perla na Dunaji". Budínské panorama - Hradní čtvrt' s královským palácem, Matyášovým kostelem a Gellértův vrch - jsou součástí Světového dědictví. Město je kromě historických památek známé jako jediná lázeňská metropole na světě. A místní vánoční trhy patří k těm nejvyhlášenějším.

Vaše cena: 2 980 Kč

Krakov a solné doly Vělička

25.11. - 26.11.2023

Krakov a solné doly Vělička

Navštivte s námi historické královské město Krakov s nádhernými adventními trhy. Program je doplněný o prohlídku solných dolů (UNESCO).

Vaše cena: 2 880 Kč

  © 2009, CK Cyklotur
Všechna práva vyhrazena.
HLAVNÍ NAVIGACE
TYPY ZÁJEZDŮ
TECHNICKÉ ODKAZY REALIZACE WWW PREZENTACE