Cestovní kancelář Cyklotur Hradec Králové
Cestovní kancelář Cyklotur
Mgr. Stanislava Šauerová
Šmilovského 1142, 500 02 Hradec Králové 2

tel. + fax: 495 217 203, mobil 721 134 562
e-mail: cyklotur@cyklotur.cz
http://www.cyklotur.cz
Nacházíte se: Úvod » Zájezdy » Cyklistické zájezdy » Podél řeky Neckar
Cyklistické zájezdy

Podél řeky Neckar

Podél řeky Neckar

Podél řeky Neckar

Číslo: 1418

Termín:08.07. - 14.07.2014

Řeka Neckar protéká spolkovou zemí Bádensko-Württembersko od jihu k severu. A od jejího pramene až po soutok s Rýnem vede cyklostezka. Na kolech projedeme její nejatraktivnější část. Čeká vás rozmanitá krajina: podhůří Černého lesa a Švábské Alby, přírodní parky, historická městečka s hrázděnými domy, hrady a zámky a také vinice.

1. - 2. den: Odjezd ve večerních hodinách. Noční přejezd Německa. Začátek cykloetapy v nádherném středověkém městě, nejstarším v Bádensku-Württembersku historickém Rottweilu (zdobené měšťanské domy, kostely, hradby). Úzkým údolím přes Oberndorf, a Aistag - kostel a radnice, dále se rozšiřujícím údolím po upravené stezce do Sulz. Přes louky, lesy, pastviny s výhledem na hory dojezd do krásného historického městečka Horb s pozůstatky městských hradeb.

3. den: Bieringen, Rottenburg se starými hrázděnými domy, zbytky hradeb a historií sahající až do římské doby. Švábské univerzitní město Tübingen s malebným historickým jádrem - náměstí s radnicí a orlojem a Neptunovou kašnou, nad městem se rýsuje zámek Hohentübingen. Naložení kol a přejezd na ubytování k Heillbronnu - historické město obklopené množstvím vinic.

4. den:
Okruh podél přítoků Neckaru - řek Jagst a Kocher. Krásné scenérie, zámky, vesničky s hrázděnými domy, městečko Schöntal s klášterem.

5. den:
Jeden z nejhezčích úseků stezky podél řeky Neckar vedoucí loukami, vinicemi i lesy přes historická městečka se zámky, hrady a výstavními domy: Bad Wimpfen, Mosbach, Zwingenberg, Eberbach...

6. - 7. den:
Rovinatou stezkou přes městečka Hirschhorn a Neckargemünd do jednoho z nejkrásnějších německých měst univerzitního Heidelbergu. Prohlídka romantické části města mezi Starým mostem a zámkem, který leží v 70 metrové výšce nad hladinou Neckaru. Naložení kol a odjezd domů s příjezdem v pozdních nočních až brzkých ranních hodinách.


Více fotografií najdete zde.

Detailní informace o zájezdu

  • Termín: 08.07. - 14.07.2014
  • Stravování: 4x snídaně
  • Ubytování: 4x v penzionech - 2 – 4lůžkové pokoje (1x v okolí Horbu, 2x v okolí Heillbronnu a 1x v okolí Eberbachu)
  • Cena zahrnuje: 4x ubytování, 4x snídani, dopravu klimatizovaným autokarem s vlekem na kola, průvodce, komplexní pojištění včetně léčebných výloh v zahraničí, storna a pojištění CK
  • Nástupní místa: Litomyšl, Vysoké Mýto, Holice, Hradec Králové, Praha
  • Země: Německo

Fotografie z místa pobytu

Podél řeky Neckar
Podél řeky Neckar
Podél řeky Neckar
Podél řeky Neckar
Zillertalské údolí a Achensee

vnitřní bazénpolopenzeubytování v hotelu

hvězdicovitý zájezd

 

 

Hvězdicovité etapy v srdci Zillertalských Alp po cyklostezkách kolem řek Ziller a Inn s nádhernými pohledy na horské velikány. Zájezd je obohacen o výjezdy lanovkami na okolní vrcholy a parním vláčkem k jezeru Achensee.
Stejný zájezd pořádáme ještě v termínu 15.8. - 21.8.2023.

Vaše cena: 12 240 Kč

Jižní Čechy - Veselí nad Lužnicí

snídaněwellnessubytování v hoteluhvězdicovitý zájezd

 

 

Hluboká nad Vltavou - Veselí nad Lužnicí - Bechyně - Tábor

Tato oblast patří k nejlákavějším a hojně navštěvovaným místům v Čechách. Krásná příroda, nejvýznamnější jihočeské řeky Vltava a Lužnice, velké rybníky, pohádkové hrady, zámky, historická města se svými památkami.
Výchozím místem cyklistického putování je město plné renesance Veselí nad Lužnicí.

Vaše cena: 5 620 Kč

  © 2009, CK Cyklotur
Všechna práva vyhrazena.
HLAVNÍ NAVIGACE
TYPY ZÁJEZDŮ
TECHNICKÉ ODKAZY REALIZACE WWW PREZENTACE