Cestovní kancelář Cyklotur Hradec Králové
Cestovní kancelář Cyklotur
Mgr. Stanislava Šauerová
Šmilovského 1142, 500 02 Hradec Králové 2

tel. + fax: 495 217 203, mobil 721 134 562
e-mail: cyklotur@cyklotur.cz
http://www.cyklotur.cz
Nacházíte se: Úvod » Zájezdy » Cyklistické zájezdy » Podél řeky Hron
Cyklistické zájezdy

Podél řeky Hron

Podél řeky Hron

Podél řeky Hron

Číslo: 2112

Termín:19.8. - 22.8.2021

snídaněubytování v hotelech nebo penzionechputovní zájezdPohroní, oblast středního Slovenska, která se nazývá podle druhé největší řeky, skrývá mnoho zajímavých míst, hradů, zámků a dalších památek zasazených do krásné krajiny s dobrými podmínkami pro cykloturistiku.

1. den: Odjezd z Hradce Králové po půlnoci, dopoledne příjezd do Banské Bystrice, která leží na řece Hron a díky svému kulturnímu bohatství je označována za perlu středního Slovenska. Složení kol a prohlídka města - městský hrad, krásné náměstí s hodinovou věží a katedrálou sv. Františka Xaverského a řadou dalších památek. Na kole podél Hronu: Hronsek - vodní hrad, dřevěný kostelík, zámek, lázeňské město Sliač, Zvolen - gotický hrad v centru, náměstí s historickými domy a kostelem sv. Alžběty, spíše průmyslové město Žiar nad Hronom - renesančně-barokní zámek, nedaleká zřícenina Šášovského hradu.


2. den: Cykloetapa: Hliník nad Hronom, Žarnovica, chráněnou krajinnou oblastí Štiavnické vrchy do Nové Baně v údolí Hronu, Hronský Beňadik - benediktýnský klášter, Tlmače, Levice - zřícenina hradu, muzeum.


3. den: Komplex skalních obydlí Brhlovce - památková rezervace lidové architektury, Jur nad Hronom - románský kostel, přes Šarovce ležící na pravém břehu Hronu do města Želiezovce - barokní zámek v parku Franze Schuberta, který město proslavil.


4. den: Dolnohronskou nížinou přes obce Velké Ludince, Kamenín a Kamenica nad Hronom (ústí Hronu do Dunaje) do Štúrova na slovensko-maďarské hranici a s největším termálním koupalištěm na Slovensku. Přejezd Dunaje do maďarské Ostřihomi - Hradní vrch s největší bazilikou v Maďarsku. Návrat do Štúrova, naložení kol a odjezd zpět do Hradce Králové s příjezdem do půlnoci.


Rovinatý až mírně zvlněný terén. Trasy po vedlejších silnicích, stezkách i polních cestách.
Denní etapy: 55, 63, 50, 55 km

Detailní informace o zájezdu

  • Termín: 19.8. - 22.8.2021
  • Stravování: 3x snídaně
  • Ubytování: 3x hotely nebo penziony, 2lůžkové pokoje s příslušenstvím (Žiar nad Hronom a Levice) a 2-4lůžkové pokoje s příslušenstvím (Želiezovce)
  • Cena zahrnuje: 3x ubytování, 3x snídani, dopravu autokarem s vlekem na kola, průvodce, komplexní cestovní pojištění včetně léčebných výloh v zahraničí, storna a zákonné pojištění CK
  • Cena nezahrnuje: vše ostatní, co není uvedeno v odstavci „Cena zahrnuje“
  • Nástupní místa: Hradec Králové, Holice, Vysoké Mýto, Litomyšl
  • Země: Slovensko

Soubory ke stažení

Fotografie z místa pobytu

Podél řeky Hron

Adventní zájezdy 2023

Více informací
Budapešť v adventním čase s koupáním v termálech

Zveme vás do maďarské metropole, které se přezdívá „perla na Dunaji". Budínské panorama - Hradní čtvrt' s královským palácem, Matyášovým kostelem a Gellértův vrch - jsou součástí Světového dědictví. Město je kromě historických památek známé jako jediná lázeňská metropole na světě. A místní vánoční trhy patří k těm nejvyhlášenějším.

Vaše cena: 2 980 Kč

Krakov a solné doly Vělička

25.11. - 26.11.2023

Krakov a solné doly Vělička

Navštivte s námi historické královské město Krakov s nádhernými adventními trhy. Program je doplněný o prohlídku solných dolů (UNESCO).

Vaše cena: 2 880 Kč

  © 2009, CK Cyklotur
Všechna práva vyhrazena.
HLAVNÍ NAVIGACE
TYPY ZÁJEZDŮ
TECHNICKÉ ODKAZY REALIZACE WWW PREZENTACE