Cestovní kancelář Cyklotur Hradec Králové
Cestovní kancelář Cyklotur
Mgr. Stanislava Šauerová
Šmilovského 1142, 500 02 Hradec Králové 2

tel. + fax: 495 217 203, mobil 721 134 562
e-mail: cyklotur@cyklotur.cz
http://www.cyklotur.cz
Nacházíte se: Úvod » Zájezdy » Cyklistické zájezdy » NP Pieniny
Cyklistické zájezdy

NP Pieniny

NP Pieniny

NP Pieniny

Číslo: 2110

Termín:28.7. - 1.8.2021

snídaněubytování v penzionuhvězdicovitý zájezdNárodní park Pieniny nabízí nejen nádhernou přírodu, ale i tradiční folklor a architekturu. Dominantní řekou celého území je Dunajec. V Malopolsku podél ní vede jedna z nejhezčích stezek v Polsku. Na hranicích Slovenska a Polska řeka vymodelovala mezi skalními stěnami malebný kaňon, který nabízí atraktivní splavování na pltích. Na západě Pieniny klesají k Czorsztynskému jezeru, kolem kterého vede nová cyklostezka.

1. den: Odjezd po půlnoci, přejezd do polského města Nowy Targ. Odtud na kolech podél řeky Dunajec jednou z nejhezčích částí cyklotrasy do vesnice Debno, kde se nachází jeden z nejzajímavějších a nejcennějších dřevěných kostelů v Evropě (UNESCO). Byl postaven v 15. století a dochoval se beze změny dodnes. Dojezd na Slovensko do Spišské Staré Vsi na ubytování.


2. den: Atraktivní vyhlídková jízda na pltích po Dunajci ze Spišské Staré Vsi do Lesnice. Přírodní kulisy plavby tvoří monumentální vápencová skaliska a příkré svahy, jež se zvedají až do výšky 300 m nad hladinu řeky. Návrat na kolech přes Červený Kláštor, který je známý stejnojmenným klášterem.


3. den: Etapa po krásné nově vybudované cyklostezce kolem polského Czorsztynského jezera. Na stezku se napojíme v městečku Niedzica (zámek). Trasa podél jižní části jezera je více zvlněná s nádhernými výhledy na jezero. Severní část jezera je rovinatější až do vesnice Czorsztyn (zřícenina hradu). Odtud začíná náročnější úsek pohořím Pieniny. Je možné se mu vyhnout plavbou výletní lodí zpět do městečka Niedzica. Návrat na ubytování do Spišské Staré Vsi.


4. den: Přes Matiašovce výjezd na kolech po Spišské cyklomagistrále do Magurského sedla a přes Veľkou Lesnou sjezd zpět do Staré Spišské Vsi.


5. den: Etapa podél řeky Dunajec. Přes oblast sadů a vinic dojezd do půvabného města Stary Sącz (malebné trhové náměstí, klášter klarisek založený sv. Kingou), možnost zkrácení etapy. Naložení kol a návrat do Hradce Králové kolem půlnoci.


Profil trasy je mírně zvlněný až kopcovitý. Etapy vedou po asfaltových a lesních stezkách a vedlejších silnicích.
Denní etapy: 40, 15, 42/50, 40, 40/60 km

Detailní informace o zájezdu

  • Termín: 28.7. - 1.8.2021
  • Stravování: 4x snídaně (formou bufetu), večeře je možné si dát individuálně v některé z okolních restaurací
  • Ubytování: 4x penzion, 2-4lůžkové pokoje s příslušenstvím
  • Cena zahrnuje: 4x ubytování, 4x snídani, dopravu autokarem s vlekem na kola, průvodce, komplexní cestovní pojištění včetně léčebných výloh v zahraničí, storna a zákonné pojištění CK
  • Cena nezahrnuje: vše ostatní, co není uvedeno v odstavci „Cena zahrnuje“
  • Nástupní místa: Hradec Králové, Holice, Vysoké Mýto, Litomyšl
  • Země: Slovensko, Polsko

Soubory ke stažení

Fotografie z místa pobytu

NP Pieniny
NP Pieniny

Adventní zájezdy 2023

Více informací
Budapešť v adventním čase s koupáním v termálech

Zveme vás do maďarské metropole, které se přezdívá „perla na Dunaji". Budínské panorama - Hradní čtvrt' s královským palácem, Matyášovým kostelem a Gellértův vrch - jsou součástí Světového dědictví. Město je kromě historických památek známé jako jediná lázeňská metropole na světě. A místní vánoční trhy patří k těm nejvyhlášenějším.

Vaše cena: 2 980 Kč

Krakov a solné doly Vělička

25.11. - 26.11.2023

Krakov a solné doly Vělička

Navštivte s námi historické královské město Krakov s nádhernými adventními trhy. Program je doplněný o prohlídku solných dolů (UNESCO).

Vaše cena: 2 880 Kč

  © 2009, CK Cyklotur
Všechna práva vyhrazena.
HLAVNÍ NAVIGACE
TYPY ZÁJEZDŮ
TECHNICKÉ ODKAZY REALIZACE WWW PREZENTACE