Cestovní kancelář Cyklotur Hradec Králové
Cestovní kancelář Cyklotur
Mgr. Stanislava Šauerová
Šmilovského 1142, 500 02 Hradec Králové 2

tel. + fax: 495 217 203, mobil 721 134 562
e-mail: cyklotur@cyklotur.cz
http://www.cyklotur.cz
Nacházíte se: Úvod » Zájezdy » Cyklistické zájezdy » Maribor - Ptuj - Varaždin
Cyklistické zájezdy

Maribor - Ptuj - Varaždin

Maribor - Ptuj - Varaždin

Maribor - Ptuj - Varaždin

Číslo: 2221

Termín:13.7. - 17.7.2022

hotelové lázně - venkovní a vnitřní bazény s termální vodou, wellnesspolopenzeubytování v 4* hotelu

hvězdicovitý zájezdZavítáme do rozmanitého kraje, který charakterizují historická města, hrady, zámky, kopce plné lesů, vinohradů, roztroušených farem, polí a lázní s léčivými prameny. Výlety na kole povedou údolím řeky Drávy a zvlněnými cestami okolních vrchovin a obcí. Místem, ze kterého budeme pravidelně vyjíždět, je jedno z nejstarších slovinských měst Ptuj.
Během zájezdu možnost nahradit cyklovýlety celodenním koupáním a relaxací v termálním parku či wellness hotelu. Zájezd je vhodný i pro zájemce bez kol.
lázeňský hotel

1. den: Odjezd po půlnoci přes Rakousko s příjezdem do druhého největšího města Slovinska Maribor, ležícího na úpatí masivu Pohorje. Symbolem města je 400 let stará vinná réva. Složení kol, dojezd do centra a prohlídka historické části - zámek, katedrála, radnice. Trasa pokračuje přes Malečnik, kolem zříceniny hradu Vuberg do lázeňského města Ptuj, kterému vévodí nejstarší hrad v zemi. Ubytování v lázeňském komplexu.

2. den:
Etapa malými vesničkami do Ptujské Gory k významnému poutnímu kostelu s pěkným výhledem. Sjezd do Majšperku a kolem hradu Turišče s hezkým parkem zpět do Ptuje. Z Majšperku možnost prodloužení etapy k baroknímu zámku Štatenberg a zpět údolím řeky Dravinja do Ptuje.

3. den:
Etapa přes město Ormož (hrad, muzeum) a podél řeky Drávy přes malé vesničky do krásného chorvatského města Varaždin. Prohlídka půvabného historického centra s působivým hradem a s množstvím barokních památek. Naložení kol a návrat zpět autobusem.

4. den:
Autokarový výlet vinicemi do jedné z nejlepších vinařských oblastí Evropy - Jeruzalem Ormož. Vyhlášené poutní místo Jeruzalem, ochutnávka místního vína s možností nákupu. Individuálně prohlídka historického centra Ptuje - krásné staré uličky, hrad nad městem s pěkným výhledem, dominikánský klášter...

5. den:
Etapa podél Drávy a lesní cestou do Rače - zámek, kolem rybníků přes městečko Kidričevo návrat do Ptuje. Naložení kol a odpoledne odjezd přes Rakousko zpět do Hradce Králové s příjezdem do půlnoci.     

Cyklistické etapy vedou většinou po vedlejších silnicích a cyklostezkách s asfaltovým a šotolinovým povrchem. Profil je mírně zvlněný s občasnými prudšími stoupáními a sjezdy.
Denní etapy: 35, 44/58, 65, 0, 47 km    

Sleva pro třetí osobu na přistýlce ve 2lůžkovém pokoji:
dítě do 11 let sleva 2860 Kč, dítě 12-15 let sleva 1720 Kč, osoba nad 15 let sleva 570 Kč.


Fotky z minulého zájezdu najdete zde a zde.

Detailní informace o zájezdu

  • Termín: 13.7. - 17.7.2022
  • Stravování: 4x polopenze (snídaně a večeře formou bohatého bufetu)
  • Ubytování: 4x v 4* hotelu ve městě Ptuj, 2lůžkové pokoje s příslušenstvím, TV, minibarem, WIFI a županem. Příplatek za 1lůžkový pokoj je 3300 Kč (omezený počet). Součástí hotelu jsou bazény – vnitřní relaxační, vířivka, venkovní a dětský, teplota vody 33-36°C a wellness – finské a turecké sauny, vstup v ceně pobytu. Naproti hotelu jsou termální lázně a aquapark - 12 vnitřních a venkovních bazénů včetně plaveckého, vlnobití a tobogánů, vstup v ceně pobytu.
  • Cena zahrnuje: 4x ubytování, 4x polopenzi, vstup do bazénů a wellness, dopravu autokarem s vlekem na kola, průvodce, komplexní cestovní pojištění včetně léčebných výloh v zahraničí, storna a zákonné pojištění CK
  • Cena nezahrnuje: vše ostatní, co není uvedeno v odstavci „Cena zahrnuje“
  • Nástupní místa: Praha* (za příplatek 500 Kč/osoba), Hradec Králové, Holice, Vysoké Mýto, Litomyšl, Svitavy, Brno *nástupní místo v Praze bude pouze v případě 10 a více přihlášených osob
  • Mapa:
  • Země: Slovinsko, Chorvatsko

Soubory ke stažení

Fotografie z místa pobytu

Maribor - Ptuj - Varaždin
Maribor - Ptuj - Varaždin
Maribor - Ptuj - Varaždin
Maribor - Ptuj - Varaždin

Adventní zájezdy 2023

Více informací
Budapešť v adventním čase s koupáním v termálech

Zveme vás do maďarské metropole, které se přezdívá „perla na Dunaji". Budínské panorama - Hradní čtvrt' s královským palácem, Matyášovým kostelem a Gellértův vrch - jsou součástí Světového dědictví. Město je kromě historických památek známé jako jediná lázeňská metropole na světě. A místní vánoční trhy patří k těm nejvyhlášenějším.

Vaše cena: 2 980 Kč

Krakov a solné doly Vělička

25.11. - 26.11.2023

Krakov a solné doly Vělička

Navštivte s námi historické královské město Krakov s nádhernými adventními trhy. Program je doplněný o prohlídku solných dolů (UNESCO).

Vaše cena: 2 880 Kč

  © 2009, CK Cyklotur
Všechna práva vyhrazena.
HLAVNÍ NAVIGACE
TYPY ZÁJEZDŮ
TECHNICKÉ ODKAZY REALIZACE WWW PREZENTACE