Cestovní kancelář Cyklotur Hradec Králové
Cestovní kancelář Cyklotur
Mgr. Stanislava Šauerová
Šmilovského 1142, 500 02 Hradec Králové 2

tel. + fax: 495 217 203, mobil 721 134 562
e-mail: cyklotur@cyklotur.cz
http://www.cyklotur.cz
Nacházíte se: Úvod » Zájezdy » Cyklistické zájezdy » Maribor – Ptuj – Varaždin
Cyklistické zájezdy

Maribor – Ptuj – Varaždin

Maribor – Ptuj – Varaždin

Maribor – Ptuj – Varaždin

Číslo: 2325

Termín:19.7. - 23.7.2023

hotelové lázně - venkovní a vnitřní bazény s termální vodou, wellnesspolopenzeubytování v 4* hotelu

hvězdicovitý zájezdZavítáme do rozmanitého kraje, který charakterizují historická města, hrady, zámky, kopce plné lesů, vinohradů, roztroušených farem, polí a lázní s léčivými prameny. Výlety na kole povedou údolím řeky Drávy a zvlněnými cestami okolních vrchovin a obcí. Místem, ze kterého budeme pravidelně vyjíždět, je jedno z nejstarších slovinských měst Ptuj.
Během zájezdu možnost nahradit cyklovýlety celodenním koupáním a relaxací v termálním parku či wellness hotelu.
lázeňský hotel

Vaše cena: 11 460 Kč

1. den: Odjezd po půlnoci (noc z 18.7. na 19.7.) přes Rakousko s příjezdem do druhého největšího města Slovinska Maribor, ležícího na úpatí masivu Pohorje. Symbolem města je 400 let stará vinná réva. Složení kol, dojezd do centra a prohlídka historické části - zámek, katedrála, radnice. Trasa pokračuje přes Malečnik, kolem zříceniny hradu Vuberg do lázeňského města Ptuj, kterému vévodí nejstarší hrad v zemi. Ubytování v lázeňském komplexu.


2. den: Etapa malými vesničkami do Ptujské Gory k významnému poutnímu kostelu s pěkným výhledem. Sjezd do Majšperku a kolem hradu Turišče s hezkým parkem zpět do Ptuje. Z Majšperku možnost prodloužení etapy k baroknímu zámku Štatenberg a zpět údolím řeky Dravinja do Ptuje.


3. den: Etapa zpočátku po hrázi Ptujského jezera, dál malými vesničkami do města Ormož (hrad, muzeum). Naložení kol a dojezd autobusem do krásného chorvatského města Varaždin. Prohlídka půvabného historického centra s působivým hradem a s množstvím barokních památek. Zájemci mohou jet celou etapu na kole, z Ormože po náročnější kamenité a šotolinové cestě. Návrat z Varaždinu autobusem.


4. den: Autokarový výlet vinicemi do jedné z nejlepších vinařských oblastí Evropy - Jeruzalem Ormož. Vyhlášené poutní místo Jeruzalem, ochutnávka místního vína s možností nákupu. Individuálně prohlídka historického centra Ptuje - krásné staré uličky, hrad nad městem s pěkným výhledem, dominikánský klášter...


5. den: Etapa podél Drávy a lesní cestou do Rače - zámek, kolem rybníků přes městečko Kidričevo návrat do Ptuje. Naložení kol a odpoledne odjezd přes Rakousko zpět do Hradce Králové s příjezdem do půlnoci.


Cyklistické etapy vedou většinou po vedlejších silnicích a cyklostezkách s asfaltovým a šotolinovým povrchem. Profil je mírně zvlněný s občasnými prudšími stoupáními a sjezdy.
Denní etapy: 35, 44/58, 33/55, 0, 47 km


Sleva pro třetí osobu na přistýlce ve 2lůžkovém pokoji: dítě do 11 let sleva 2860 Kč, dítě 12-15 let sleva 1720 Kč, osoba nad 15 let sleva 570 Kč.


Zájezd je kombinovaný s relaxačním zájezdem číslo 2342.


Fotky z minulého zájezdu najdete zde.


Detailní informace o zájezdu

  • Termín: 19.7. - 23.7.2023
  • Stravování: 4x polopenze (snídaně a večeře formou bohatého bufetu)
  • Ubytování: 4x ve 4* hotelu ve městě Ptuj, 2lůžkové pokoje s příslušenstvím, TV, minibarem, WIFI a županem. Příplatek za 1lůžkový pokoj je 3300 Kč (omezený počet). Součástí hotelu jsou bazény – vnitřní relaxační, vířivka, venkovní a dětský a wellness – finské a turecké sauny (vstup v ceně pobytu). Naproti hotelu jsou termální lázně a aquapark - vnitřní a venkovní bazény včetně plaveckého, vlnobití a tobogánů, vstup v ceně pobytu.
  • Cena zahrnuje: 4x ubytování, 4x polopenzi, vstup do bazénů a wellness, dopravu autokarem s vlekem na kola, průvodce, komplexní cestovní pojištění včetně léčebných výloh v zahraničí, storna a zákonné pojištění CK
  • Cena nezahrnuje: vše ostatní, co není uvedeno v odstavci „Cena zahrnuje“
  • Nástupní místa: Hradec Králové, Kostelec n. Orl., Žamberk, Jablonné n. Orl., Svitavy, Brno
  • Mapa:
  • Země: Slovinsko, Chorvatsko

Fotografie z místa pobytu

Maribor – Ptuj – Varaždin
Maribor – Ptuj – Varaždin
Maribor – Ptuj – Varaždin
Maribor – Ptuj – Varaždin

Adventní zájezdy 2023

Více informací
Budapešť v adventním čase s koupáním v termálech

Zveme vás do maďarské metropole, které se přezdívá „perla na Dunaji". Budínské panorama - Hradní čtvrt' s královským palácem, Matyášovým kostelem a Gellértův vrch - jsou součástí Světového dědictví. Město je kromě historických památek známé jako jediná lázeňská metropole na světě. A místní vánoční trhy patří k těm nejvyhlášenějším.

Vaše cena: 2 980 Kč

Krakov a solné doly Vělička

25.11. - 26.11.2023

Krakov a solné doly Vělička

Navštivte s námi historické královské město Krakov s nádhernými adventními trhy. Program je doplněný o prohlídku solných dolů (UNESCO).

Vaše cena: 2 880 Kč

  © 2009, CK Cyklotur
Všechna práva vyhrazena.
HLAVNÍ NAVIGACE
TYPY ZÁJEZDŮ
TECHNICKÉ ODKAZY REALIZACE WWW PREZENTACE